PREMIO AUTO CENTRUM FUDALA

Witamy!

JAK SPRZĄTAĆ AUTO PO PODRÓŻY ZE ZWIERZAKIEM?

Często podróżujesz ze swoim zwierzakiem i zabierasz go na długie wycieczki poza miasto? Jeżeli tak, Twój samochód z całą pewnością nie wygląda po takiej podróży zbyt imponująco! Nawet jeżeli przewozisz psa w odpowiednio do tego dostosowanym sprzęcie, mimo wszystko, sierści, włosów czy błota w środku auta nie da się całkowicie uniknąć. Sprawdź jak najskuteczniej zadbać o swój samochód po wizycie Twojego czworonoga!

Przede wszystkim postaraj się wyścielić siedzenia starym kocem, którego nie będzie Ci szkoda, w razie zniszczenia. Jeżeli przewozisz psa w klatce, mimo wszystko, zabezpiecz miejsce dookoła niej. To z pewnością nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc i ograniczyć późniejsze sprzątanie samochodu. Twój zwierzak kiedy będzie wchodził do auta lub z niego wybiegał może zacząć się otrzepywać i wycierać, a Ty z całą pewnością wolisz żeby zrobił to na kocu lub ręczniku, a nie o Twoją tapicerkę.

Wnętrze auta pokryte jest z każdej strony sierścią? Zaopatrz się koniecznie w przenośny odkurzacz samochodowy. Tego typu sprzęt posiada często opcje sprzątania na sucho i mokro i z łatwością można go naładować. Szybko i efektywnie wyczyści on nie tylko siedzenia, ale także szczeliny, ze względu na specjalne końcówki, czy turboszczotkę. Obecnie na rynku jest bardzo wiele ofert tego typu produktów, a ich cena waha się od kilkunastu do kilkuset złotych. Wraz ze wzrostem ceny wzrasta jakość – droższy odkurzacz poradzi sobie nie tylko z kurzem, czy włosami, ale także piachem czy błotem. Zazwyczaj odkurzacze te posiadają wbudowane filtry przeciwpyłowe wielokrotnego użytku, a po odkurzeniu auta wystarczy opróżnić pojemnik, bez dokupowania worków, co jest bardzo ekonomicznym zabiegiem. Konkurencja na rynku jest duża, więc wystarczy chwila w Internecie, a odkurzacz sam się znajdzie. Jeżeli takie rozwiązanie nie jest dla Ciebie satysfakcjonujące na dłuższą metę, wtedy warto pomyśleć o profesjonalnym praniu tapicerki samochodowej. Koszt takiej usługi to zazwyczaj kilkadziesiąt złotych, a efekt pozostaje na dłużej.
Pies to nie tylko problem sierści, to często także problem specyficznego zapachu, który pozostaje w aucie. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w odświeżacz powietrza do auta! Niektóre z nich możesz podłączyć do gniazdka samochodowego, inne zawiesić na lusterku lub przyczepić do szyby. Przykładem takiego produktu jest Ambi Pur Car, który oferuje wiele zapachów prawdziwych perfum, a ich intensywność można regulować samemu! Zapach oceanu, lasu, a może świeżych owoców? W kilka sekund możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu Twojego zdyszanego czworonoga.

Od teraz Twoje podróże ze zwierzakiem będą stanowiły „czystą” przyjemność!